658 gösterim
15,30 viral puan

Kaç Yaşına Geldiğini Tahmin Bile Edemezsiniz

Vince Carter'ın 40. Yaşına Çok Özel Bilgiler
ariferenyldrm 27.01.2017 saat 22:09
 1. ·Vince Carter

  NBA’de bu sezon Memphis Grizzlies adına 15 numaralı formayı sırtlamakta olan ve NBA’in gelmiş geçmiş en iyi smaç basan oyuncularından kabul edilen Vince Carter geride bıraktığımız gece 40. yaş gününü kutladı. Çam sakızı çoban armağanı biz de hediyemiz olarak hayat yolunu hatırı sayılır bir zaman önce yarılamış olan ve NBA’de oynadığı süre boyunca sahada sergilediği olağanüstü atletizmle 7’den 70’e tüm basketbol severlere olmadık coşkular yaşatan bu efsane hakkında kısa ve keyifli bir bilgi köşesi hazırladık. Heyecan dolu kariyeri boyunca forma giydiği takımlar, yaptığı istatistikler, bastığı smaçlar…vb. gibi bilgilerden ziyade daha çok hakkında bilmediklerinizi derlediğimiz bu köşemizi okuduğunuz vakit eminiz Vince Carter’a çok başka bir gözle bakacaksınız.

  İşte Bihaber Okurlarına Özel O Bilgiler…
 2. ·

  Vince Carter, o arkasından şaşkınlıkla bakakaldığımız smaçlarının temelini 13 yaşında bastığı ilk smacıyla atmıştır.
 3. ·

  Müzisyen bir babanın oğlu olan Vince, lise yıllarının sonuna geldiğinde 7 farklı enstrüman çalabiliyordu. İşi daha da ilginçleştiren şey şuydu ki; bunu yaparken okulun hem basketbol hem de voleybol takımı kadrosunda bulunmaktaydı.
 4. ·

  Vince Carter’ın liseler arası turnuvadaki bir maçta, rakibin potasına 47 sayı kaydetmişliği vardır.
 5. ·

  Kariyeri süresince pek çok harika smaç basmış olan bu “ADAM” ın bir tane de “Ölüm Smacı” smacı vardır. Vince Carter bu smacı, 2000 Sydney Olimpiyat Oyunları’nda, ABD ile Fransa’nın karşı karşıya geldiği maçta 2.20’lik Frederic Weis’in üzerinden atlayarak yapmıştır.
 6. ·

  Hayatı boyunca katıldığı hiçbir smaç yarışmasını kaybetmemiştir.
 7. ·

  Vince Carter NBA’e ilk geldiği zaman başta idolü Michael Jordan’ın izinden giderek 23 numaralı formayı giymek istemiş, daha sonra ailesinin tavsiyesiyle yeni bir forma numarası seçip onu ünlü yapmaya karar vermiştir. Bu şanslı numara kaç oldu dersiniz? Tabii ki 15.
 8. ·

  Kendileri hem basketbolu hem de esprili tavrıyla dünyaca ünlenmiş olan Shaquille O’Neal’ın favori oyuncusu olma şerefine nail olmuştur.
 9. ·

  O güzelim smaçlarını yaparken çokça kafasını çembere vurmuştur.
 10. ·

  Orlando Magic’ten tanıdığımız bir isim olan ve kimilerince bir zamanlar NBA’in en iyi oyuncusu olarak görülen Tracy McGrady’nin kuzenidir.
 11. ·

  Tam adı Vince Lamar Carter’dır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 60 gösterim
 • Toplam Seed: 43 gösterim
 • Toplam Direkt: 555 gösterim
 • Viral Puan: 15,30