955 gösterim
19,90 viral puan

Football Manager

Bir oyundan daha fazlası.
BarisKoc 21.01.2017 saat 13:41
 1. Football Manager ilk çıktığındaki adıyla Championship Manager 1992 yılında piyasaya sürüldüğünde yalnızca İngiltere ligindeki takımları seçmek mümkündü .1996 yılında piyasaya sürülen oyunda ise kullanıcılar diğer avrupa liglerini seçme şansına sahip oldular.Şuanda onlarca ülkeden yüzlerce lig binlerce takım seçilebiliyor. 


  Football Manager oyununu sadece bir bilgisayar oyunu olarak görmek çok yanlış olur. Azerbaycan 1.liginin en iyi takımlarından birisi olan FC Bakü 2002 yılından beri Football Manager oynayan Vugar Hüseyinzadeyi Teknik direktör olarak takımın başına getirdi.Bu olay tüm Football Manager oyuncularının gerçek hayali olan Teknik direktör olma isteğini bir kez daha canlandırmıştı.


  Bir diğer bilgi ise İngiltere Premier liginin köklü takımlarından Everton , Football Manager veri tabanını oyun piyasaya çıkmadan önce futbolcu profillerini inceleyebilmek için firmayla anlaşan ilk kulüp oldu. Yani Everton kulübü transferlerini Football Manager'den yararlanarak yapacak . Bunun sebebi Football Manager dünya çapında 370 bin oyuncunun özelliklerini içinde bulunduran bir veri tabanına sahip. 

  Şimdi gelelim Football Manager oynayan ünlülere;

  Steve Gibson İngiliz takımı Middlesbrough başkanı Football Manager 'ı tutkuyla oynadığını söyledi hatta 2008 yılında Tuncay Şanlı'yı Football Manager'de keşfedip kadrosuna kattığını belirtti.   Kırmızı şeytanların eski teknik direktörü Alex Ferguson Sir  Football Manager 'ı taktik geliştirmek için ve scout bölümlerini kullanmak için oynadığını belirtiyor.   Ünlü yorumcu Ali Ece ise Football Manager bağımlısı olduğunu açıkladı. 

                 

                                               


 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 106 gösterim
 • Twitter: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 162 gösterim
 • Toplam Seed: 48 gösterim
 • Toplam Direkt: 745 gösterim
 • Viral Puan: 19,90